Gdańska Arena szczęśliwa dla Piasta

Na gdańskiej Arenie Piast Gliwice wygrał z Lechią Gdańsk 1:2 (1:0). Pierwszego gola strzelił Abdou Razack Traore, ale następne dwa należały już do gości. Piast zawdzięcza je Tomaszowi Podgórskiemu i Ruben Jurado.

Pierwsza bramka padła w 24 minucie. Lewą nogą z woleja wbił piłkę w światło bramki Abdou Razack Traore. 11 minut później do ataku przystąpili zawodnicy Piasta. Na kilka minut przed przerwą Paweł Oleksy dograł do Podgórskiego na dziesiąty metr, a ten kopnął celnie z pierwszej piłki. Bramkarz Lechii stał jednak na posterunku.

Początek drugiej połowy to znowu większa aktywność zawodników Lechii. Mimo dobrych akcji, nie sprostali jednak piłkarzom z Gliwic. W 56. minucie determinacja Piasta się opłaciła. Ruben Fernandez wyrównał, co tylko dodało naszym odwagi. Beniaminek rzadko schodził do defensywy. Rozstrzygająca na korzyść Piasta bramka padła w 86. minucie.

Po meczu powiedzieli:

Marcin Brosz:

Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Zespół Lechii pokazywał w poprzednich spotkaniach, że trener zbudował bardzo dobry zespół. Zdobycie 6 punktów na wyjazdach to nie byle jaki wyczyn. Chcieli na pewno pokazać się przed swoja publicznością i jeszcze wyżej awansować w tabeli. Nie ukrywam również, że my też mieliśmy jakiś plan. Mecz nie do końca ułożył się tak, jakbyśmy tego chcieli. W pierwszej połowie byliśmy zespołem groźniejszym, natomiast nie stwarzaliśmy takich sytuacji, jakie byśmy chcieli. Systematycznie graliśmy to, co sobie założyliśmy i po dwóch bramkach osiągnęliśmy dzisiaj zwycięstwo.

Bogusław Kaczmarek.

Głupota nie boli, ale kosztuje. Mieliśmy ten mecz pod kontrolą i kilka doskonałych sytuacji do odniesienia zwycięstwa. Powinniśmy wygrać to spotkanie jedną a nawet dwoma bramkami. – na boiskach do Ekstraklasy takie błędy się nie powinny zdarzać. Zdarzają się, bo myślę, że w tym momencie morale drużyny padło i to w jakiś sposób wzmocniło sytuację Piasta. Jeśli jednak nie jestem zadowolony z wyniku, to jestem zadowolony z kilku akcji, które nasz klub przeprowadził. Zabrakło skuteczności.

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Bramki: Abdou Razack Traore (24) – Ruben Jurado (56), Tomasz Podgórski (86).
Widzów: 14 420.

Lechia Gdańsk: Michał Buchalik – Rafał Janicki, Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Vytautas Andriuskevicius – Ricardinho (61. Paweł Nowak), Andreu (82. Adam Duda), Mateusz Machaj, Abdou Traore, Piotr Brożek (46. Łukasz Surma) – Grzegorz Rasiak.

Piast Gliwice: Dariusz Trela – Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Paweł Oleksy – Matej Izvolt (90. Pavol Cicman), Mateusz Matras, Mariusz Zganiacz, Ruben Jurado (84. Adrian Sikora), Tomasz Podgórski – Wojciech Kędziora.