Piast już na podium!

W poniedziałkowy wieczór na stadionie w Gliwicach rozegrano ostatni mecz szóstej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast podejmował Wisłę Kraków. Podopieczni Marcina Brosza zaliczyli kolejny świetny występ, zasłużenie pokonali trzynastokrotnego Mistrza Polski i awansowali na trzecią pozycję w tabeli!

Mecz od początku toczył się w dosyć szybkim tempie, jednak mało było sytuacji podbramkowych. Najgroźniej pod bramką gości było po strzale Tomasza Podgórskiego. Kapitan Piasta huknął z rzutu wolnego w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem na kolejny strzał z dystansu zdecydował się Podgórski. Golkiper Wisły, Sergei Pareiko zachował się przy tym uderzeniu fatalnie i gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

W drugiej odsłonie wciąż groźniejsi byli miejscowi. Po potężnym strzale z dystansu Adriana Klepczyńskiego piłka znów odbiła się od poprzeczki. W 72 minucie gliwiczanie dopięli swego. Po świetnym podaniu Rubena Jurado, drugą bramkę dla Piasta strzelił Wojciech Kędziora. Wiślacy walczyli o zdobycie przynajmniej honorowego gola, jednak nie byli w stanie przebić się przez szczelną obronę gospodarzy. Co ciekawe na pomeczowej konferencji prasowej do dymisji podał się trener gości, Michał Probierz. Prawdopodobnie nowym szkoleniowcem krakowskiego klubu zostanie były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.

Po sześciu kolejkach T-Mobile Ekstraklasy na czele znajduje się Widzew Łódź (13 punktów) i Legia Warszawa (12 punktów). Na trzecie miejsce również z dorobkiem 12 „oczek” awansował Piast Gliwice. Tabelę zamykają Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Lubin i GKS Bełchatów. W najbliższy weekend podopiecznych Marcina Brosza czeka bardzo trudne zadanie. W sobotę o godzinie 18.00 Piast zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Po meczu powiedzieli:

Michał Probierz (Wisła Kraków): Są takie momenty w życiu kiedy trzeba mieć charakter i jaja, a nam tego dziś zabrakło. Dziękuję prezesowi Bogusławowi Cupiałowi i radzie nadzorczej za okazane zaufanie. Po sześciu kolejkach mamy na koncie trzy porażki. Mnie to bardzo boli, jestem ambitnym trenerem i w tej sytuacji podaję się do dymisji. Wisła jest dla mnie wielkim klubem i praca tu była wielką przyjemnością.

Marcin Brosz (Piast Gliwice): Cieszymy się ogromnie, bo wygraliśmy dziś z Wisłą, jednym z topowych polskich zespołów. Michał Probierz jest wybitnym fachowcem. Jego dzisiejsza decyzja to przykry moment, ale taka jest specyfika naszej pracy. Ja dostałem w klubie ogromny kredyt zaufania i w trzecim roku pracy widzę rzeczy, których wcześniej nie dostrzegałem.

Piast Gliwice – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Podgórski (44 min), 2:0 Kędziora (72 min)

Piast : Trela – Zbozień (90’ Sidqy), Klepczyński, Polak, Oleksy, Lazdins, Izvolt, Podgórski, Zganiacz, Ruben Jurado (79′ Bzdęga), Kędziora (88′ Cuerda)

Wisła : Pareiko – Jovanović, Głowacki, Czekaj, Frederiksen, Boguski (59′ Sikorski), Wilk (55′ Chrapek), Jaliens, Szewczyk (75′ Iliev), Melikson, Genkow

Żółte kartki : Lazdins (Piast) oraz Czekaj i Sikorski (Wisła).

Sędzia : Paweł Raczkowski (Warszawa).