Zła passa przerwana! NMC Powen Zabrze zwycięża!

W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi NMC Powen Zabrze pokonało beniaminka Gaz-System Pogoń Szczecin 27:25. Zabrzanom w końcówce dopisało szczęście, bowiem przez niemal cały pojedynek przewaga była po stronie szczecinian.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla gości, którzy po trafieniach Bartosza Konitza i dwukrotnym Jacka Wardzińskiego prowadzili po pięciu minutach już 3:0. Bramkę inauguracji dla zabrzan zdobył Patryk Kuchczyński . Choć przyjezdni nie zbudowali ogromnej przewagi to widać było, że gra wciąż nie układa się gospodarzom. W 10. minucie swoją pierwszą bramkę w nowych barwach zdobył Daniel Żółtak , a jego zespół przegrywał 3:5. Trafienie Nenada Marković w 19. minucie dało gościom czterobramkowe prowadzenie, na tle gry gospodarzy w pełni zasłużone. Na pięć minut przed przerwą podopieczni Bogdana Zajączkowskiego zwarli szeregi. Dwa karne Aleksandra Bushkova oraz bramki Grzegorza Garbacza i Witalija Nata doprowadziły do wyrównania po 12. Decydujący cios w pierwszej połowie zadał Wojciech Zydroń .

Pierwsze minuty drugiej odsłony meczu znów należały do szczecinian. Dwa trafienia Konitza i jedno Mateusza Zaremby sprawiły, że na tablicy widniał rezultat 13:16 na korzyść gości. Po stronie zabrzan doskonałe zawody rozgrywał Łukasz Stodtko . Rozgrywający imponował świetnymi rzutami, nie dając najmniejszych szans szczecińskiemu bramkarzowi. Między innymi jego starania sprawiły, że na kwadrans przed końcem zabrzanie tracili do rywali tylko punkt. W bramce nieźle spisywał się Artur Banisz . W 48. minucie do wyrównania po 21 doprowadził Bushkov. Przez następne osiem minut gra stała się zacięta i toczyła się bramka za bramkę. W końcówce z dobrej strony pokazał się Nat, jego dwa celne rzuty na cztery i dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziów dały zabrzanom prowadzenie 26:25. Zwycięstwo rzutem karnym w ostatniej minucie przypieczętował Bushkov. NMC Powen Zabrze wygrało 27:25.

NMC Powen Zabrze – Gaz-System Pogoń Szczecin 27:25 (12:13)

NMC Powen Zabrze: Banisz – Niedośpiał 2, Stodtko 7, Garbacz 2, Kuchczyński 1, Mokrzki, Adamczak, Bushkov 5, Żółtak 1, Rumniak, Kowalski 1, Kandora 1, Droździk 2, Nat 5.

Gaz-System Pogoń Szczecin : Andreev, Ligarzewski – Kwiatkowski 1, Bruna 3, Wardziński 3, Krupa 1, Marković 3, Konitz 5, Zaremba 4, Frelek 2, Zydroń 3, Walczak.