NMC szóstą drużyną Superligi

Nie udało się NMC obronić trzybramkowej zaliczki z pierwszego meczu o piąte miejsce mistrzostw Polski piłkarzy ręcznych. W rewanżowym spotkaniu rozegranym w Puławach, Azoty pokonały Powen 32:25 (14:13). Bohaterem zawodów był niewątpliwie Piotr Masłowski, który rzucił zabrzanom aż 16 bramek.

W pierwszym meczu rozegranym w hali przy ulicy Wolności szczypiorniści NMC pokonali Azoty 28:25. W ostatnią sobotę podopieczni Bogdana Zajączkowskiego w Puławach próbowali obronić niewielką zaliczkę i zająć piąte miejsce w PGNiG Superlidze. Od początku spotkanie było bardzo zacięte, jednak to gospodarze dość szybko odrobili straty prowadząc 6:3. Na szczęście Powen w swoim składzie miał Remigiusza Lasonia. Dzięki jego celnym rzutom w 21 minucie zabrzanie doprowadzili do remisu, a na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony wyszli nawet na prowadzenie. Niestety w ostatnich sekundach tej części gry po kolejnych efektownych akcjach Masłowskiego Azoty odrobiły straty i pierwsza połowa zakończyła się ich minimalnym prowadzeniem. Zapowiadało to wielkie emocje w drugiej części spotkania. Przez pierwszy kwadrans zabrzanie utrzymywali bliski kontakt z rywalem, nie pozwalając puławianom na to, by odskoczyli na większą ilość goli. Defensywa Powenu nie potrafiła jednak zatrzymać Masłowskiego, który szalał na parkiecie. Na osiem minut przed końcem przewaga miejscowych wzrosła do sześciu bramek i stało się jasne, że NMC będzie bardzo trudno wygrać w dwumeczu. W końcówce meczu trzy bramki z rzędu dla Azot zdobył Krzysztof Tylutki i ostatecznie puławianie pokonali zabrzan 32:25. Azoty zajęły piąte, a NMC szóste miejsce w sezonie 2011/2012.

Przed sezonem podopiecznych Bogdana Zajączkowskiego skazywano na walkę o utrzymanie, tymczasem zabrzanie sprawili ogromną niespodziankę plasując się w pierwszej szóstce. Mistrzem Polski został zespół Vive Targi Kielce, który w finale pokonał Wisłę Płock.

Działacze klubu myślą już o nowym sezonie. Nowym zawodnikiem zabrzańskiego zespołu będzie reprezentant Polski, Patryk Kuchczyński. Popularny „Chińczyk” ma na swoim koncie srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata, zdobył także trzykrotnie Mistrzostwo Polski i pięciokrotnie Puchar Polski. Prawoskrzydłowy mierzy 183 cm.

Azoty Puławy – NMC Powen Zabrze 32:25 (14:13)

Azoty: Stęczniewski, Wyszomirski -  Zinczuk 4, Kus 3, Tylutki 7, Płaczkowski, Bałwas, Masłowski 16, Łyżwa, Gowin 2, Kowalik, Witkowski

NMC Powen: Banisz, Kicki – Bushkov 1, Rumniak 3, Nat 1, Niedośpiał 2, Droździk 3, Stodtko, Marhun 1, Lasoń 11, Mokrzki 1, Kryszeń 2, Piątek