Ćwierćfinał nie dla Piasta

Piłkarze Piasta Gliwice nie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału ulegli na własnym boisku Legii Warszawa 1:2 (0:1). Honorowe trafienie dla niebiesko-czerwonych zaliczył Fernando Cuerda.

piast-gliwice.eu

Początek meczu należał do miejscowych, którzy posiadali optyczną przewagę. Gliwiczanie nie potrafili jednak pokonać stojącego w bramce Legii, Wojciecha Skaby. Najbliżej tego byli Tomasz Bzdęga, Artis Lazdins i Ruben Jurado. W końcówce pierwszej odsłony przyjezdni przeprowadzili jedną z nielicznych akcji i objęli prowadzenie. Michał Kucharczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą i zrobiło się 0:1. Po godzinie gry Legia podwyższyła prowadzenie. Fatalny błąd obrony wykorzystał Jorge Martin Salinas. W tym momencie Wojskowi byli już o krok od awansu do ćwierćfinału. Ambitni gliwiczanie nie zamierzali się jednak poddawać i na kwadrans przed końcem strzelili kontaktowego gola. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Fernando Cuerda  i od dogrywki dzieliła nas tylko jedna bramka. Niestety doświadczeni goście nie dali już sobie wyszarpać zwycięstwa i ostatecznie Piast po niezłym spotkaniu przegrał z Legią 1:2.

Podopieczni Marcina Brosza przegrali, nie byli jednak zespołem słabszym od rywala. W najważniejszych momentach zawodziła niestety skuteczność. Kolejny, tym razem ligowy mecz gliwiczanie zagrają w najbliższy poniedziałek. Rywalem Piasta będzie 13-krotny Mistrz Polski, Wisła Kraków. Spotkanie na stadionie przy ul. Okrzei rozpocznie się o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy!

Po meczu powiedzieli:

Jan Urban (Legia Warszawa): Pierwsza połowa należała do Piasta, a to my schodziliśmy z wynikiem, który mógł nas zadowolić, bo niezasłużenie prowadziliśmy. Druga połowa dużo lepsza, graliśmy więcej piłką, mieliśmy więcej sytuacji, ale padła bramka na 2:1 i mogło się wszystko zdarzyć w końcówce.

Marcin Brosz (Piast Gliwice): Żegnamy się z Pucharem Polski, ale myślę, że z podniesioną głową. Na pewno chcieliśmy to spotkanie wygrać. Różnica była taka, że myśmy sytuacje stwarzali, a Legia je wykorzystywała. Na pewno zależało nam bardzo, żeby dalej zaistnieć w Pucharze Polski, ale nie udało się, będziemy się więc koncentrować na lidze.

Piast Gliwice – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk (42 min), 0:2 Jorge Martin Salinas (60 min), 1:2 Fernando Cuerda (73 min)

Piast : Szmatuła – Bzdęga, Krzycki, Fernando Cuerda (87′ Kędziora), El Mehdi Sidqy – Cicman, Alvaro Jurado (53′ Zganiacz), Lazdins, Podgórski (69′ Izvolt) – Ruben Jurado, Sikora

Legia : Skaba – Jędrzejczyk, Choto, Suler, Rzeźniczak – Gol, Furman – Salinas (77′ Kosecki), Radović, Żyro (90′ Kopczyński) – Kucharczyk

Żółte kartki : Fernando Cuerda (Piast) oraz Marko Suler (Legia)

Czerwona kartka : Łukasz Krzycki (90 min, za faul, Piast)

Sędzia : Paweł Pskit (Zgierz)