14. LOT trwa… dla dorosłych i dzieci


Przypominamy, że “za miedzą”, w Katowicach trwa 14. Letni Ogród Teatralny. Jak piszą o nim sami organizatorzy, od czternastu lat przyciąga rzesze miłośników dobrego teatru, świetnych koncertów i niezapomnianych kabaretów, wychowuje także młode pokolenie odbiorców – a to za sprawą niedzielnej Grządki Teatralnej. Repertuar dobierany jest tak, by dostarczyć widzom lekkiej rozrywki, a także sporej dawki wrażeń i wzruszeń – każdy znajdzie tu coś dla siebie. LOT pozwala w sezonie ogórkowym cieszyć się najlepszymi przedstawieniami z całej Polski, rozbudza apetyty przed nowym sezonem teatralnym i daje szansę na kulturalne i niosące satysfakcję spędzanie wieczorów.

Co zobaczymy w weekend?

Różowe konie – rewia kieszonkowa

Sobota 28 lipca, godz.21.00
Teatr Ludowy, Kraków
Spektakl dla dorosłych
Wstęp 15 zł

Aldona Jankowska – aktorka bardzo dramatyczna i bardzo komediowa. Mistrzyni metamorfozy. Sławę przyniosły jej parodie m.in. Zyty Gilowskiej, Danuty Hojarskiej, Anny Fotygi, Superniani w programie „Szymon Majewski Show”.

Ostra satyra i cięte dowcipy. Odważne improwizacje i dialogi z widzem. Mistrzowskie monologi. Brawurowo wykonane partie taneczne.

Nagroda Publiczności za Hotel Babilon na V Katowickim Karnawale Komedii.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min (z przerwą)

Scenariusz: Aldona Jankowska, Henryk Pasiut
Teksty monologów: Aldona Jankowska, Małgorzata Magier, Ola Wolf, Henryk Pasiut, Krzysztof Stawowy, Marcin Zięba
Teksty piosenek: Małgorzata Magier
Muzyka: Krzysztof Filus, Grażyna Naszkiewicz-Smukalska

Stefek Burczymucha i inni

Niedziela 29 lipca, godz.15.00
CoNieco, Białystok
Spektakl dla dzieci
Wstęp bezpłatny

Poeta spotyka w parku malarkę. Po krótkich żartach postanawiają zająć się poezją. Za pomocą czarodziejskiej zakładeczki do książki zmieniają płotek w wielką księgę i po chwili oczom widzów ukazują się bohaterowie wierszy dla dzieci z klasyki polskiej. Wszystkie postacie niosą pewną naukę dla widza, a dodatkowo bawią swoją ciekawą formą. Lalki bohaterów są płaskie jak ilustracje wyjęte z książki i bajecznie kolorowe. Mają duże możliwości animacyjne, a niektóre przybierają dziwne kształty (np. składają się jak mapa). Malarka, która często zmienia się w Zakładeczkę, bardzo sprawnie wyciąga morał z każdego wiersza i robi wiele „psikusów” poecie.

W spektaklu wykorzystano wiersze: S. Jachowicza, M. Konopnickiej, J. I. Kraszewskiego oraz J. Brzechwy.

Czas trwania spektaklu: 45 min

Ogrody dźwięków

Niedziela 29 lipca, godz. 20.00
Ajagore
Wieczór kabaretowo – muzyczny
Wstęp 15 zł

Ajagore to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci płyt, m.in. znanych polskich wykonawców takich jak: Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska (płyta Dziwny jest… ). Obecnie zespół produkuje solowy album Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni.

Swoje artystyczne ambicje Ajagore spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania, Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka Ajagore to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego oraz Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rhythm’n’bluesa itd. Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, Ajagore prezentuje się rodzimej publiczności.

Zespół w składzie: Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy
Michał Szczeblewski – perkusja

Zostaw komentarz

"));