Do Amoku? Jak najbardziej!


Jak zwykle Kino Amok przygotowało dla swoich widzów wiele atrakcyjnych propozycji. Co czeka nas w czerwcu? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy na przygodę z filmem!

Jedną z ciekawszych propozycji jest bez wątpienia obraz Nicholasa Windinga Refna. „Valhalla. Mroczny wojownik”. Akcja filmu rozgrywa się w roku tysięcznym. Jednooki wojownik, po długiej niewoli u swoich wrogów, w końcu ucieka od przeszłości. Dawniej zmuszany do krwawych walk, decyduje się przyłączyć do krucjaty. Razem z chrześcijanami wyrusza w podróż do Jerozolimy. Jak wypadnie religia chrześcijańska w starciu z dawnymi bogami? Przekonajmy się sami!

Kolejnym filmem, który warto zobaczyć, jest dokument „Roman Polański – moje życie” w reżyserii Laurenta Bouzereau, będący swego rodzaju spowiedzią twórcy, ale także człowieka. Po wyjściu z aresztu domowego w Szwajcarii Polański zaprosił do swojego domu w Gstaad przyjaciela, z którym rozmawiał przez wiele godzin. Przywoływali wspomnienia, zarówno te dobre, jak i bolesne. Do jakich doszli wniosków – dowiemy się tego, oglądając film.

Z całą pewnością nie możemy przegapić „Wichrowych wzgórz” w reżyserii Andrei Arnold. Jest to najnowsza ekranizacja popularnej powieści Emily Brönte. Młoda Catherine zaprzyjaźnia się z cygańskim chłopcem, przyprowadzonym do domu przez ojca. Wkrótce ich przyjaźń zaczyna się przeradzać w uczucie. Po śmierci głowy rodziny brat, obawiający się o swoją opinię, postanawia pozbyć się Cygana. O rękę Catherine zaczyna starać się bogaty jegomość. Dziewczyna jest rozdarta między prawdziwym uczuciem, a chęcią spełnienia woli brata i dobrego ożenku.

Już dziś zapraszamy wszystkich widzów na dwa ciekawe wydarzenia, które zaplanowane są w Amoku na drugą połowę czerwca.

W czwartek, 21 czerwca o godzinie 18, w ramach projektu „Kino RP. Arcydzieła Polskiej Kinematografii” zobaczymy film Jerzego Kawalerowicza „Matka Joanna od Aniołów”. Akcja rozgrywa się w XVIII wieku w położonym na odludziu klasztorze. Młody egzorcysta, ksiądz Suryn, nie zdaje sobie sprawy ze swojej miłości do matki Joanny. Zastanawia się, co jest przyczyną niepokoju, udzielającego się siostrom. Wkrótce uczucie pchnie mężczyznę do dramatycznych czynów… Scenariusz został napisany na podstawie opowiadania Iwaszkiewicza. Przed filmem odbędzie się krótki wykład wprowadzający dr hab. Ryszarda Koziołka, literaturoznawcy, związanego z Uniwersytetem Śląskim.

24 czerwca o 16.45 zobaczymy natomiast kolejną transmisję na żywo z Teatru Bolszoj w Moskwie. Tym razem będzie to „Raymonda” Jurija Grigorowicza. Opowieść o młodej kobiecie, która swoją przyszłość zobaczyła we śnie. Czy dane jej będzie spotkać się ze swoim ukochanym, który wyruszył na krucjatę? „Raymonda” uznawana jest za ostatni wielki balet XIX wieku.

Starszych widzów zachęcamy również do udziału w „Seansach Seniora”. 13 czerwca (środa) o godzinie 12.30 zostanie zaprezentowany film „Coco Chanel”, natomiast 27 czerwca – „Uwodziciel”.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wyświetlanych filmów oraz wejściówek, a także dokładny repertuar można znaleźć na stronie www.amok.gliwice.pl.

dj

Zostaw komentarz

"));