Pewne zwycięstwo

Siatkarki AZS Politechniki Śląskiej pokonały UKS Krzanowice 3:0 w meczu szesnastej kolejki II ligi. Zwycięstwo to dało akademiczkom awans do rundy play-off na dwa mecze przed końcem rundy zasadniczej. Pierwsza partia miała niezwykle jednostronny przebieg. Podopieczne Wojciecha Czapli szybko objęły wysokie prowadzenie i nie oddały go do końca. Drugi set również nie przyniósł wielkich emocji. Dopiero w trzeciej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną walkę. Trudno powiedzieć, czy to gospodynie odpuściły czy zawodniczki z Krzanowic zaczęły grać lepiej, jednak niemal do końca tego seta trwała walka punkt za punkt. Dopiero w końcówce górę wzięło doświadczenie gliwiczanek, które wygrały 25:23 i cały mecz 3:0.

Szesnasta kolejka nie przyniosła wielkich zmian w tabeli II ligi. Swoje mecze wygrały lider Silesia Volley II oraz trzeci Sokół 43 AZS AWF Katowice. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej akademiczki z Gliwic zajmują drugą pozycję z dorobkiem 36 punktów. Przed podopiecznymi Wojciecha Czapli jeszcze dwa pojedynki. W przyszłym tygodniu zmierzą się na wyjeździe z czwartym w tabeli MCKiS Jaworzno, a 3 marca we własnej hali podejmą SMS LO2 Opole. Po tym spotkaniu rozpoczną się play-offy o wejście do I ligi siatkówki kobiet.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – UKS Krzanowice 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)