Kreatywnie, designersko i słodko – Industriada w Nowych Gliwicach


022 - Kopia Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Gliwicach zapraszają na atrakcje Industriadowe w wersji kreatywno-designersko-słodkiej. Święto Szlaku Zabytków Techniki już w najbliższą sobotę 8 czerwca.

Industriada to wydarzenie, na które się czeka. Co roku na uczestnicy mogą wziąć udział
w interesujących wydarzeniach, we wszystkich obiektach znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. W tym roku sąsiedzi: Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach zapraszają, pierwszy raz wspólnie, na specjalnie przygotowane atrakcje.

Obie instytucje mieszczą się na terenie kompleksu Nowe Gliwice, przy ul. Bojkowskiej 37, to tereny po Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice”. Budynek Uczelni to była cechownia,
z charakterystyczną 45 metrową wieżą, a budynek Muzeum to była maszynownia kopalni. Miejsce jest niezwykłe – okazałe budynki powstały w latach 1912-1914, według projektu słynnych architektów Emila i Georga Zillmannów, którzy byli także projektantami m.in. słynnych katowickich osiedli Giszowiec i Nikiszowiec, zabudowań przemysłowych kopalni Rozbark, Gliwice, Sośnica, budynków użyteczności publicznej. Kopalnia Gliwice (kiedyś Gliwitzer Grube) działała w latach 1912-2000. W latach 2005-2008 pokopalniane tereny zrewitalizowano i unowocześniono, w ten sposób postindustrialne budynki stały się miejscem działalności Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice.

„Kompleksu nie można na co dzień zwiedzać, ale w dzień Industriady będzie taka możliwość. Mamy się czym chwalić, a dodatkowo często zdarzają się pytania i prośby o możliwość zobaczenia budynku. Dlatego między godz. 14.00 a 17.00, co pół godziny, spod wejścia do GWSP, wyruszać będzie grupa z przewodnikiem. Natomiast o każdej pełnej godzinie gliwicka Uczelnia zaprasza na designerskie warsztaty kręcenia filmów komórką” mówi Monika Prandzioch, kanclerz GWSP i pasjonatka postindustrialnych zabytków.

Podczas trwania Industriady, czyli w godz. 14.00 do 17.00 oglądać będzie można także dwie wystawy. Jedna dostępna będzie na terenie GWSP – wystawa fotografii “Od KWK Gliwice do Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości”, a druga w budynku Muzeum będzie to nowoczesna, interaktywna i nagradzana wystawa prezentującą m.in. historię odlewnictwa żeliwa. Autorem wystawy jest Studio Nizio Design International” z Warszawy.

W tym samym czasie dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje – kreatywne warsztaty rysowania węglem prowadzą je studenci i wykładowcy pedagogiki, wzornictwa oraz architektury i urbanistyki GWSP.

Dla wszystkich gości Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości – słodkie kopalnioki, a dla kolekcjonerów pamiątkowa pieczątka z Industriady. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Poznawaj, eksperymentuj, zwiedzaj, słuchaj, oglądaj, skosztuj i… baw się dobrze. Szczegóły www.gwsp.gliwice.pl

Program Industriady 2013 w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości oraz Oddziale Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach :

14.00 – 17.00 – co pół godziny zwiedzanie postindustrialnego budynku Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i kompleksu “Nowe Gliwice”

14.00, 15.00, 16.00 designerskie warsztaty kręcenia filmów komórką – prowadzi wykładowca Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości

14.00 – 17.00 kreatywne warsztaty rysowania węglem dla dzieci – prowadzą studenci i wykładowcy Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości

14.00 – 17.00 wystawa fotografii “Od KWK Gliwice do Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości”

14.00-17.00 – interaktywna wystawa stała prezentująca m.in. historię odlewnictwa żeliwa, Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach.

Dla wszystkich gości Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości – słodkie kopalnioki i pamiątkowa pieczątka z Industriady. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Zostaw komentarz

Kliknij tutaj, aby anulować odpowiadanie.

"));